Mesajı Okuyun
Old 14-09-2011, 17:21   #33
rıza

 
Varsayılan

Alıntı:
Yazan YALÇIN ÖNDER
[/list]A kişisisi müvekkiliniz, şirkete ortak olduğu dönemde aynı zamanda şirketin müdürü mü idi? Değil idi ise, pay devrinin vergi dairesi açısından tescil ve ilan zorunluluğunun sabit olduğunu nereden çıkarıyorsunuz, nerede yazıyor?

Sayın Yalçın;
TTK'nun 33 , 38 ve 39. maddeleri gereğidir. Bu konuda bir çok yargı kararı vardır. Ortaklığın devrinin ticaret siciline tescili gerekir. Ayrıca 511 ve 515. maddeleri