Mesajı Okuyun
Old 12-08-2010, 00:47   #2
multipack

Ben University of London'da henüz tamamladım bir LLM programını.
Avrupa Birliği'nin finanse ettiği Jean Monnet Bursu ile geldiğim için yüksek lisansımı mutlaka bir AB üyesi ülkede yapmam gerekiyordu, İngiltere'yi seçtim.
10-12 okuldan kabulüm vardı gelirken. Geçen sene işi gücü bırakıp neredeyse iki hafta kadar eve kapandım. Okulların web sitelerinin prospective students bölümlerini inceledim başvuru belgeleri için. Okullar ve bölümlerle ilgili görüşmek için de Alumni sayfalarına baktım. Facebook ağlarına göre de bulabilirsiniz çeşitli okulların öğrencilerini ve/veya mezunlarını.
Ben başvuru gönderdiğim tüm okullar için birer dosya hazırlamıştım. İçlerinde ikişer akademik ve birer profesyonel reference letter, birer statement of purpose, kapalı ve mühürlü zarfta birer İngilizce transcript ve özgeçmişimde bahsettiğim niteliklerimi belgelendirecek şekilde edinebildiğim çeşitli belge ve sertifikaya yer vermiştim.
Burada yaşam (oldukça yeterli bir bursla okumuş ve çok şükür kendi durumu da fena olmayan biri olarak söylüyorum) çok pahalı ! Adaptasyon ile ilgili olarak söylenebilecekler adaydan adaya değişecektir. Ama zor bir tarafı yok.
Daha ayrıntılı yanıtlar da vermeye çalışırım ihtiyacınız olursa.