Mesajı Okuyun
Old 15-10-2010, 21:34   #7
Av.Muhammet Aydın

Duruşma bitmek üzere bir dosya daha var ve duruşma salonunda benden başka bekleyen hiç kimse yok.usulca eğilip mübaşire bir sonraki dosyanın numarasını söyledim.Cevap normal olarak; peki avukat bey oldu ve mübaşir kürsünün altında masanın üzerindeki dosyaya uzandığın da bu sırada kürsüden bir mırıldanma. O dosyayı kürsüye getirme...?ne demek istediği anlaşılmadığından mübaşir dosyayı kürsüye uzatınca daha yüksek bir sesle tekaralanan komut Başka dosya ver o dosyayı almayacağız...! avukat bir problem seziyor ama teşhis koyulabilmiş değil. Hakim bey sırada kimse yok şehir dışından geliyorum dosyayı alabilirmiyiz der. hakimden umulmadık bir cevap dosyayı benden değil mübaşirden istedin bende almıyorum...! hava buz kesmiştir. avukat şaşkınlıkla anlamadım hakim bey dosyayı mübaşirden değil sizden mi istemeliydim olur. evet tabii der hakim benden istemeliydinder. hava iyice gerilir avukat 10 yıllık avukatım bu güne kadar dosyaların kürsüye koyulması talebim hep mübaşirlere oldu bu iş mübaşirlerin biliyordum ...!hakim daha bir hiddetle; ozaman akşama kadar al duruşmayıda göreyim bakalım..! münakaşa boyut değiştirmek üzeredir. hakim devamında avukat bey duruşma yapıyorum duruşmanın düzenini bozmayınla devam ettti. avukat altta kalacak gibi değil;hangi duruşma hakim bey önünüzde dosya bile yok...? cevap bıçak gibi hakim bir can havliyle mübaşir sırada hangi dosya varsa hemen önüme koy...! mübaşir ortada kalmıştır. çünki sıradaki tartışan avukatın dosyasıdır. ne geitrceğini bilmeden geçen bir kaç saniye saat gibi avukattan son söz ve hareket; ne haliniz varsa görün deer yüksek sesle ve elinin tersiyle ayakdan başa kürsüyü sıvazlar ve duruşma salonundan çıkar. özette bu şekilde gerçekleşe 2 yıl önceki bir anı geldi aklıma sonra ne mi oldu dışarıda bekleyen dosyanın diğer bayan avukatına kısaca durumu anlatınca nasıl olur ben akşama kadar bekleyecekmiyim olamaz der ve duruşmaya girerek bin minnetle dosyayı aldırır 1-2 dakika sonra davacı tartışmalı avukat durumaya çağrılır hakimin elinde birkağıt elleri yaprak gibi titremekte .Gözleri bir sağa bir sola kaçak bakarak ara kararı yazdırır. o gün eminim dosya getirme görevinin kime ait olduğunu öğrenmiştir birisi...her gün küçük- büyük kahramanlık yapmaktır AVUKATLIK ÖMER BEY KOLAY GELSİN...