Mesajı Okuyun
Old 06-05-2007, 14:56   #12
Av.Duygu Işık Behrem

Dalyan- Happy Caretta
Fethiye-Paradise Garden

Bu iki otel de butik oteller sınıfından.
*Happy Caretta; Dalyan Nehri'nin kenarında küçücük,sevimli ve samimi bir mekan. Küçük bir bahçesi var, huzur dolu! Nehrin kenarında olduğu için istediğiniz her an nehre girebilirsiniz. Tatlı su olduğu için dibe çekiyor aman dikkat! Hayatımda ilk defa bir nehre girdim ve çok keyifli idi. Denize girmekten çok daha farklı bir deneyim. Otelin bulunduğu kara parçası karşıdaki kara parçasından nehir ile ayrılıyor ve karşıda kral mezarlıkları var. Gece olduğunda ve ışıklandırıldığında hüzünlü bir havası oluyor.(Ya da bana öyle geldi) Otelde yemek biraz pahalı idi ancak Dalyan'ın içine yürüyerek gidebilecek mesafede olduğunuzdan Dalyan'ın içerisinde yemek için pek çok seçeneğiniz mevcut. Nehirdeki kanallardan tekne yolculuğu ile İztuzu Plajı'na ulaşabiliyorsunuz.Happy Caretta Otel kafa dinlemek için ideal bir yer! Ben Dalyan'ı da çok beğendim.

*Paradise Garden; Hayatımda gittiğim en güzel oteldi sanırım. İşletmecileri inanılmaz cana yakın ve güleryüzlü. Bildiğim kadarıyla Türkiye'de en güzel bahçeye sahip butik otel. Bahçesi dünya çapında da ünlü. Aslında oraya bahçe demek de ne kadar doğru bilemiyorum çünkü ormandan bir bahçe Otelin manzarası Ölü Deniz ve yeşil... Ölü Deniz'e(Blue Lagoon) tepeden bakarak akşam yemeği yiyorsunuz. Otel bahçesinde(!) saatler süren yürüyüşlere çıkabilirsiniz, alabildiğine geniş bir arazi. Butik otel olması sebebiyle çok da sakin. Özellikle turistler burada düğün yapmayı çok seviyormuş. Hatta yurt dışından düğün için buraya gelindiğine şahit oldum! Otel biraz tepede olduğundan yürüyerek Ölü Deniz'e gidemiyorsunuz. Fakat sürekli dolmuşlar geçiyor bu açıdan arabası olmayanlar için de sorun yok!Dolmuşla kısa bir yolculuktan sonra denize girebilirsiniz. Otelde 3 adet havuz da mevcut. Bilmiyorum ben gerçekten çok beğenmiştim! Hatta şu anda orada olmayı çok istedim.

Ben bu iki oteli de Nişanyanların küçük oteller kitabından bulup gittim.
Sizlere de tatil planlarınızı yapmadan önce inceleyebileceğiniz bir internet sitesi adresi vermek isterim(yine Nişanyanların...); www.nisanyan.net