Mesajı Okuyun
Old 05-06-2009, 13:04   #3
uye8490

Alıntı:
Yazan av.araf

Müvekkilim benden, evini kullanamıyor olması sebebiyle eşinden kira talep etmem için mahkemeye başvuruda bulunmamı talep etti.Bu talep bana pek sağlıklı gelmiyor biraz tereddütlüyüm.Bu konuda daha önce tecrübesi olan ya da izlenecek yol hakkında bilgisi olan meslektaşlarım bilgilerini benimle paylaşırlarsa çok sevinirim.
Saygılar

Bu konuda yapılabilecek tek şey çocukla kişisel ilişki kurulmasına ilişkin icra takibinde bulunmak.Ama bunun için de boşanmaya ilişkin kararın kesinleşmesi gerekiyor.

Müvekkillerin böyle tuhaf talepleri oluyor ne yazık ki.Bir ara da bir müvekkilim ısrarla dosyayı temyiz için Yargıtay'a değil de Dışişleri Bakanlığı'na göndermemi istiyordu.
Önceleri mahkemelerin ve bakanlıkların görevleri hakkında adamı bilgilendirmeye çalıştım.Olmadı ,ısrarla Dışişleri Bakanlığı deyip durdu.Adama "ya sabır" diye bakmaktan başka bir şey gelmiyordu elimden.

Temyiz için Yargıtay'a başvurduğumu öğrenince dünyası yıkıldı resmen."Ben o dosyayı yine de Yargıtay'dan Dışişleri Bakanlığına gönderteceğim" dedi ve gitti.