Mesajı Okuyun
Old 13-10-2007, 11:43   #2
hukukun-üstünlüğü

bence dersin bu derece sıkıcı olmasının nedeni dersi veren hocaların dersin adının felsefe olmasına karşın ısrarla birşeyleri ezberletmeye çalışması oysa ki hukuk felsefesi ve sosyolojisi dersi daha çok özgün düşünüp eleştirel bakış açıları oluşturabilmekle daha fazla ilgili olmalı.sınav sorularına dikkat edin çok az yoruma dayalı soru çıkar genelde hep bir yerlerinden apaçık ezber olduğu belli olan sorulardır.zaten diğer dersler genel itibariyle ezbere dayalı bari şu dersi adına uygun işleyelim dediğim çok olmuştur.Ben aristonun durkhaimin platonun fikirlerini ezberlemek değil olumlu ya da olumsuz eleştirmek istiyorum yoksa hukuk fakültesinde okumanın ne anlamı var???Hukukankara arkadaşım bu açıdan bu dersi hep eleştireceğim ismi felsefe ya da sosyoloji olmuş farketmez bizim hocalar ezber bekler ve buda bizi bıktırır ve ders de bu yüzden sıkıcıdır.Bir türlü Felsefi olamayan bir ders. 2.sınıfta aldım bu dersi ve bu yüzden hiç sevmiyorum bari bu dersi ezberlemeyelim bırakın biraz yorum yapalım.