Mesajı Okuyun
Old 05-04-2007, 17:57   #11
persona

bu tur sahnelerin varligi bence halki yanlis yonlendirmekten ote...
1- diziye extra heyecan kattigi dusuncesi, yani o anda sirf orada bulundugu icin yanlis kisinin yakalnmis olmasi, izleyeni daha fazla sinir ettigi gibi, (hele cok sevilen karakterse) ilerki bolumlerde bu yanlisligin duzelmesini gormek icin onu izlemeye tesvik ettiginin dusunulmesi

2-komplike , mahkeme goruntuleri , hem extra para demek hem de asil konunun yani ask iliskisiyle cogu zaman alakali bulunmamasi...

---bunlar tamamen benim mantiksal cikarimlarim, yoksa baska akla yatan aciklama bulamadim, bu sacmaliklar icin---

bu tur, ilkel (ozur diliyorum eger bu tur dizilerden hoslanan varsa ) dusuncelere ben ozellikle bollywood denen hint filmlerinde de cok cok rastladim... birde batida soap opera denen arkasi yarin yani latin amerika kokenli dizilerde...

sanirim bu anlamda biraz secici izleyiciye ihtiyac var, yoksa tamamen ticari kaygilarla yapilan bu ilkel mantikli dizilerden televizyonlarimizi kurtarmamiz imkansiz....

cok eskilerden , anlatilan dizilerdeki en begenilen karakterler, her haksizliga karsi cikan yurekli avukatlar , hakimler ya da polisler olurken(temiz giyimli, iyi turkce konusan)...
simdi , kucuk yegenime sordugumda kim diye en cok sevdigin karakter...cizgili pijamayla dolasan elinde koca bicakli, turkceyi elinden geldigince bozuk konusan birisini soyledi (adini hatirlamiyorum)... hatta okuldaki tiyatroda bu karakteri oynamak icin prova falan yapiyordu....
sanirim bu ornek televizyonda geldigimiz durumu ortaya koymak icin yeterli.