Mesajı Okuyun
Old 13-07-2007, 13:32   #18
av.knel

Bu olaya benzer bir konu hakkında aklımı kurcalayan bir soruyu sitede paylaşmayı düşünürken sayın meslektaşımın yaşadığı olay soruma bir nevi cevap oldu.
Şöyle ki avukatlık mesleğine başlayalı çok olmadı, tecrübesizliğimden birşey öğrenirim niyetiyle yaşça büyük, kıdemli meslektaşlarımın davranışlarını sürekli gözlüyorum. Dikkatimi çeken husus şu oldu: hakimlerimiz genelde iş yoğunluğundan olsa gerek, davalar peşi sıra görülürken başlarını kaldırıp, ne sanığa, tanığa nede avukatlara yerlerini aldılar mı almadılar mı diye bakmıyorlar. Duruşmanın başlangıcında sanığın, tanığın kimlik bilgileri adresleri sorgulanıyor, tabi bu aşamalarda uzun bir zaman geçiyor. Benim anlam veremediğim husus meslektaşlarımızın yerlerini aldıklarında ayakta hakimin kendilerini sandalyeye buyur etmesi için beklemeleri. Genel de hakimler buyur etmeyi unuttukları için ayakta bir beş dakika beklemek zorunda kalıyorsunuz.
Bu durum bana yanlış geldiği için üstatlarımı örnek almayarak ben direk sandalyeme oturuyorum.
Acaba benim davranışım yanlış mı, bunu merak ediyorum?

Saygılarımla, Ömer Bey bize cesaret veriyorsunuz...