Mesajı Okuyun
Old 17-10-2006, 15:37   #21
Av.Suat Ergin

Sayın Taslak,

Gerçekten de, dilekçenizi okumaya başladıktan sonra,
Alıntı:
D.DEĞERİ : 10.000.000.000.-TL (İleride belirlenecek değerden harcı tamamlanmak üzere)
bölümünü okuyunca gerisini okumamıştım. Çünkü soru sahibini yanlış yönlendirmekteydiniz. Ben de hemen ilk mesajımdaki soruyu sordum. Şimdi dilekçenizi okudum.
Alıntı:
Harca esas gerçek değer belirlendiğinde, harcı ikmal etmeye hazırız.

Diyorsunuz.Yani "Ben 10.000 YTL olarak harç esas değeri gösteriyorum ve yatırıyorum. Ama gerçek değer belirlendiğinde, harcı ikmal edeceğim." Harç ikmal edilmeden davanın esasına girilemeyeceğinden doğru gibi görünmektedir. Ancak sözkonusu olan ortaklığın giderilmesi davası ise, yanlış olmaktadır. Neden yanlış olduğunu ise bundan önceki tüm mesajlarımda açıkladım. Müvekkilinizi gereksiz yere zarara uğratmaktasınız. Dilekçenizde ve mesajlarınızda yazılanlar çok açık. Referans olarak bana Hukuk Rehberi kitaplarını göstermeyiniz lütfen.

Yapmanız gereken şey sadece "evet ben yanlış uyguluyormuşum" demekti. Sizinki ısrar da değil; inat...

Sürekli soru soruyorsunuz ama benim sorduğum hiç bir soruya yanıt vermiyorsunuz. Müvekkilinize ne cevap vereceğinizi sormuştum..."İhtimalleri boşver" dediniz. Testi kırıldıktan sonra yol gösteren çok olur ama fayda etmez Sayın Taslak...

Saygılarımla