Mesajı Okuyun
Old 13-03-2007, 09:40   #3
egelihukukcu

Önemli oğuzhan'ın dikkatine!!!

sevgili oğuzhan kardeşim;henüz öğrenci olduğun için ve çalışmaya başlamadığın için bizim mesleğe arzuhalcilerin(yazıcıların)nasıl bir darbe vurduğunu anlayabileceğini sanmıyorum...bu mesleği tabiki zevk için yapmıyoruz,kabul etsek de etmesek de para için yapıyoruz!!!hergün onlarca müvekkilin sorunlarını dinlemek,duruşma salonlarında saatlerce beklemek....bunlar zevk için yapılacak işler değil yani bana gelen müvekkillerimden bir kaçı önce arzuhalcilere gidip dilekçe yazdırmışlar ardından bu işin sadece dilekçeyle hallolamayacağını anlayıp bana getirdiler ancak açılan bir davaya sonradan katılıp yapılan işi temizlemek emin ol hiç de kolay olmadı!!!her işin bi ağırlığı olmalıdır ve herkes kendi bildiği işi yapmalıdır...sadece dilekçe yazmakla hukuki menfaatler kazanılamaz ve korunamaz!bende kendi adıma onların yaptığı işe karşıyım ve asla olmaması gerektiği kanısındayım!Aç kalsamda asla ama asla camıma "dilekçe yazılır" yazmam...avukatlık taşıması ağır bir meslektir umarım anlatabilmişimdir...saygılar