Mesajı Okuyun
Old 21-09-2013, 11:26   #1
bahar38

Varsayılan Boşanan Kadının Geçimi

mrb ben 27 yaşında çalışan bir bayanım.1 ay sonra düğünüm olacak.birde ablam var o evli.annem ve babam yıllardır tartışma kavga içindelerdi ve şuan annem babama boşanma davası açtı çünkü yıllardır hem hakaret hem şiddet gördü babamdan.babam sorumsuz bir insandı yıllardır evin yükünü 3 bayan biz yüklendik.evimiz kira idi.babam hiç bir zaman bu kira nasıl ödendi,bu faturalar nasıl ödendi diye düşünmezdi.şimdide babamda unutkanlık rahatsızlığı başladı ve hasta olmasına rağmen anneme şiddete devam etti.babamın unutkanlığı ve diğer rahatsızlığı ile ilgili % 64 oranında raporu var.annemin sosyal hiç bir güvencesi yok aynı şekilde babamında yok,ayrıldıkları vakit annem herhangi bir nafaka alması gibi bir durum da yok yani ortada.çünkü babam sağlıklı zamanlarında da çalışıp sosyal bir güvenceye sahip olmadı.emekliliği yok.annemde 52 yaşında ve bel fıtığı kemik erimesi ve kalp rahatsızlığı olan biri yani bu yaştan sonra çalışmak gibi bir imkanı yok.ablamla ben özel sektörde çalışan işçileriz yinede anneme her türlü yardım etmeye çalışacağız.sorum şu ki : anneme babamdan ayrıldıktan sonra herhangi bir maaş bağlama söz konusu olur mu?eşi ölmüş bayanlara devlet yardımı olduğunu biliyorum ama boşanan ve hiç bir sosyal güvencesi olmayan kadın nasıl geçinecek? ( dede veya anne annemden kalan hiç bir güvence yok ) şimdiden cvplarınız için tşk ederim