Mesajı Okuyun
Old 13-06-2011, 15:56   #1
HİRA

Varsayılan Boşanma Davasında Neler Talep Edilebilir?

Merhabalar,
11 aylık evliyim.Fakat evliliğimin 8. ayında ailemin yanına geldim. Eşimin çok kıskanç olması beni psikolojik olarak rahatsız etti. Şu anda da terapi görmekteyim. Bu süreç içinde kendisi beni hiç aramadı ve babama kızınızın terbiyesini verin gönderin demiş.Daha sonra benimle anlaşmalı olarak boşanmak istediğini söyledi ve bende kabul ettim. Ama ne kendi kişisel eşyalarımı ne de ziynet eşyalarımı hala alamadım.Evi terk ettim diye yazılı bir kağıt istedi bunu yapmadım.Ve ziynet eşyalarımında tamamamını alamamaktayım bana sadece benim ailemin aldıklarını veriyor. Kendi aldıklarını ve aile birylerinin taktıklarını vermiyor üstelik bunun içinde pazarlık yapıyor. Evliliğimin 2.haftasında ve arada olmak üzere kendisinden şiddet gördüm fakat bunu mahkemede ispatlayamam. Ailemden hep uzaklaştırmak istedi aşırı kıskanç olduğu için dışarı dahi çıkamıyordum ancak kendisi aksam eve gelince canı isterse öyle çıkabiliyorduk.Sürekli kendi ailesi birlikte olmamı istiyordu ve ileride de onlarla oturmak gibi mevzular vardı. Ben kendisini çalışma hayatımda tanıdım sigortalımdı. Yaşı olgun diye güvenmiştim. Şu anda çalışmıyorum ve maddi olarakta iyi değilim. LÜTFEN YARDIMCI OLURSANIZ ÇOK SEVİNİRİM.

SAYGILARIMLA...