Mesajı Okuyun
Old 24-07-2009, 19:21   #5
Av.muhittinköylüoğlu

Arkadaşlar;
Ben yuaklaşık 6 aydır görevlendirildiğim bütün dosyalarda mahkemelerden dosya fotokopisinin çektirilerek tarafıma verilmesini talep ediyorum.Esasen bu taleplerimin yanısıra başkaca taleplerimde oluyor.Bu dilekçe örneklerimi daha önce siteye aktarmıştım.İsteyenler görebilir.Burada tekrarlamak istemiyorum.
bugüne dek fotokopi talebime ilişkin hiç bir talebim hiç bir mahkeme tarafından reddedilmedi.Ve fotokopileri aldım.Anvak vezaevine gidiş için araç tahsisi masraflar için avans taleplerim değişik gerekçelerle reddedildi.Kararları skan etmeyi becerebilirsem aktaracağım.İstanbulda yaklaşık şu an 10 kadar arkadaşım benim dilekçelerimin benzerini vererek bu taleplerde bulunuyor.Bu taleplerimiz kabul edilmediğinden(fotokopi kısmı hariç-Bazen de tutuklu sanıklarla adliyede usulüne uygun görüşme talebimiz kabul edilip biraz zor ve askerle tartışmalı da olsa uygulanıyor.Tartışma askerle hakim arasında oluyor) davalara bu beyanlarımızdan sonra girmiyoruz.
Bu uygulamayı ne yazık ki gereği kadar çoğaltamadık.Meslektaşlarımız ya dilekçe yazmaya üşeniyor.Ya da bu tür bir uygulamanın kendilerine sorun çıkaracağından korkarak yanaşmıyorlar.