Mesajı Okuyun
Old 10-11-2013, 09:15   #1
Konuk

Varsayılan anlaşmalı boşanma

biz eşimle iki aydır ayrıyız.ben evimizde o başka yerde kalıyordu.cesaretimi toplayıp adliyeye gidemediğimden bekliyorduk.benim başka bir erkekle internetten arkadaşça yazışmalarımı gördü.beni tanımak istediğini,görüşmek istediğini yazmış.görüşme yeride evini yazmış.görüşmediğimiz daha sonraki gündeki konuşmalarda yaziyor.hafta sonları çocuğumla vakit geçirdiğim için vaktim olmadığını yazmışım.ama eşim bunu namus meselesi yaptı.hemen anlaşmalı boşanma dilekçesi verdik.bana seni işden attırırım evden çıkın diyor.ev benim adıma 5 yıldır ödeniyor. 5 yıl kredisi var.kendisi doğru dürüst ödeme yapmamıştır.çocuğumuz özel okulda onuda hep ben ödüyorum.babamın üstüne kayıtlı bir arabam var.onuda istiyor.daha borcu olan arabadan vermek istemedğimi söyledim.300 nafaka vericekti.arabadan istemiyor,nafaka vermiyor.anlaşmalı dilekçemizde sadece evin satılıp borcu ödenip ikiye bölünceği yazıyor.nafaka falan talep etmiyorum yazıyor.ama artık çocuk için nafaka istiyorum.ben devlet memuruyum onun sigortası yok şirket ortagı.çocuk bu evden çıkmak istemiyor.çocuk 9 yaşında.ben evi borcuyla alabilirmiyim.anlaşmalı boşanma mahkemesine gitmezsem ne olur.mahkemelere katılmak istemiyorum.çocuk için ne kadar nafaka alabilirim.benim başka biriyle yazıştıklarım mahkemeye delil olurmu.arabada hak idaa edebilirmi.şirket ortaklığından payımız olurmu