Mesajı Okuyun
Old 22-12-2010, 15:50   #1
Adli Tip

Varsayılan Banka beni benden habersiz sigortalatmış!

Türkiye'nin en büyük bankalarından birinde, 5-6 yılldır kullandığım bir hesabım var.

Geçtiğimiz günlerde, tamamen TESADÜF eseri bu bankanın, Türkiye'nin en büyük sigorta şirketlerinden birinde benim adıma ferdi kaza sigortası yaptırdığını öğredim.

Sigorta poliçesi 4 yıl önce yapılmış...

Her yıl hesabımdan 20-30 Lira gibi (toplamda 100 TL civarında) para kesilmiş. Ekstrede bu kesintileri ve neyle ilgili olduğunu ben farketmemişim.

Bankayı arayıp (ki bankaları aradığınınızda bir muhatap bulmanın ne kadar zor ve vakit alıcı olduğunu bilirsiniz.) bu sigorta işleminin ne zaman, ne vesileyle yapıldığını, benim talep ya da onayımın olup olmadığını sordum.

Bana bu konuda hiç bir bilgi vermediler. Sadece, poliçeyi iptal etmişler. Oysa benim böyle bir talebim de olmamıştı. Ve bu yıl ki poliçenin bitme süresine kadar ki ücreti kıst yaparak iade ettiler...

Öyle anlaşılıyor ki, Banka benim kişisel bilgilerimi Sigorta şirketi ile de paylaşmış.

Banka ve/veya sigorta şirketi hakkında hangi hukuki ve/veya cezai başvuruları yapabilirim?

Saygılarımla,

*İnternette kısa bir araştırma yaptığınızda, bu tür mağduriyetlerin çok olduğunu göreceksiniz. Belli ki, bankalar, "biz yapalım, bu durumu farketmeyenler ve farkedip de sineye çekenler kârdır" diye düşünüyor...