Mesajı Okuyun
Old 16-10-2007, 15:08   #29
av.medine

Selam arkadaşlar; tam olarak avukatlık kimliği ile doğrudan olmasa da bir konudaki eleştirimi eklemek istiyorum. Acaba bankaların biz avukatlar ile derdi nedir ? Yukarıdaki meslekdaşlarımızın çoğu bu tüden problemler ile her sefrainde bankalarda karşılaıyor. Mesela bir meslekdaşımız havalimanında avukaltlık kimliğini göstererek üst aramaya engel olmuştur. Ana nedense bankalarda avukat olarak mesleğimizle ilgili bir işlem yaptırmak istesek her zaman bir engel ile karşılaşıyoruz. Yakın bir zamanda başımdan geçen bir olayda adını vermekte beis görmüyorum , Akaban'ın bulunduğum ilçede bulunan şubesine bir haciz yazııs gönderdiğimde banka görevlisi kısmi bakiyeye ( 85 YTL ) haciz şerhi işemiş. Oysa ki bprçlı hesap sahibinin beyanına göre 2085 YTL tarafına ödenmiyor. Aradaki çelişkiyi srmak için bankaya gittiğimde ilgili görevli bana karşı " kendisinin bir avukatdan daha bilgili olduğunu vs." şeklinde mukabelede bulundu. Görevlliyi merkeze internet yolu ile şikayet ettiğimde usulen bir cevap gönderdiler. Yani kısaca herzeminde bu banka görevlileri biz avukalatlara zorluk çıkartmaktan zevk alıyorlar baksanıza özellikle avukalatların kimliklerine karşı eğitimlerinde uyarılıyorlar. Neden acaba ?