Mesajı Okuyun
Old 08-08-2010, 18:20   #1
av.heimatlos

Acil kamulaştırmasız elatma nedeniyle tazminat

Sayın meslaktaşlarım bu konuda yardımcı olursanız sevinirim;
Müvekkilim A 20 yıl önce hisseli bir tapu satın alıyor, ancak yurt dışında bulunması nedeniyle taşınmazıyla pek ilgilenemiyor. 20 yıl sonra geldiğinde ise hisseli olarak satın aldığı parsel de herkes ev yaptırmış kendisine gösterilen arsanın yarısından yol geçmiş yarısına ise ev yapılmış. müvekkilimin satın aldığı parselde boş arazi kalmamıştır. şimdi biz belediyeye karşı tüm parsel için kamulaştırmazsız elatma nedeniyle tazminat davası açmak üzereyiz. ancak bu konuda araştırdığım kadarıyla tam olarak hangi yol izlenecek belli değil. Bazı meslektaşlarıma göre o parselde bulunan herkese dava açılacak (ki bu 300 ev yani 300 kişi demek) herkesin hisse oranı ve evi ölçülecek hissesinden fazla yaptıranlar tespit ettirilecek ve bu kişilerden talep edeceğim ben arazi bedelini yani 300 evin tüm ölülerinin tespitini bizim yaptıracağımızı söylüyorlar 300 evin tek tek ölçülmesi büyük bir maliyet demek bu birinci görüş diğersi ise 300 kişiye karşı ortaklığın giderilmesi davası açılacak bu da ikinci görüş tabii bu görüşler bana mantıklı gelmedi benim düşüncem belediyeye karşı kamulaştırmasız elatma nedeniyle tazminat davası açmak sizin görüşleriniz nedir acaba? şimdiden tşk ederim..