Mesajı Okuyun
Old 30-09-2007, 00:01   #1
love_of_law

Varsayılan borçlar, ceza ve idare hukuku hakkında

merhabalar..
ben ikinci sınıfa geçmiş bir hukuk fakültesi öğrencisiyim.
değerli arkadaşlarım ve değerli büyüklerime ikinci sınıfın birkaç dersi hakkında birkaç soru sormak ve bilgi almak istiyorum. yardımcı olabilirseniz gerçekten memnun olurum şimdiden teşekkürler..

1) borçlar hukuku hakkında edindiğim bilgilerden sonra bu dersin özel hukukun temeli sayıldığını biliyorum. bu dersi iyi öğrenmek için hocamızın önerdiğinin dışında bi kitap almama gerek var mıdır? hocamız bize Ali Bozer'in kitabını önerdi. buna ek olarak "fikret eren'in borçlar genel hukuku" almama ve bu kaynaktan da çalışma yapmamın bana büyük artıları olur mu?

2) ceza hukuku için hocamızın önerdiği kitaplardan bir tanesi "izzet özgenç'in şerhli ve yeni TCK'ya göre yazılmış ceza hukuku" kitabı. bu kitap bana çok fazla fayda sağlar mı, bunun yanında bir de ceza hukuku özet kitabı almalı mıyım? eğer bunun yanında ek kaynak tavsiye ederseniz neyi ya da neleri almalıyım?

3) idare hukuku için üç tercihimiz var.
yahya zabunoğlu idare hukuku
şeref gözübüyük idare hukuku
kemal gözler idare hukuku
bu kitaplardan en çok işime yarayacak olanı (hem sınavlarda rahat etmem açısından hem de idare hukukunu iyi öğrenmem açısından) sizce hangisidir?

değerli yanıtlarınız için şimdiden teşekkür eder ve saygılarımı sunarım..