Mesajı Okuyun
Old 04-01-2013, 13:48   #1
Konuk

Varsayılan darp, hakaret, gebelik

merhaba,
erkek arkadaşımla yaklaşık 1 sene boyunca devam eden ilişkimde aynı evde yaşadığımız 4 aylık dönemde sistematik olarak tartışmalarımızda hep şiddet gördüm.evi terketmek istediğimde annem de bıraktı gitti sen de git gibi cümlelerle özür dileyip insani yanımı kullandı ve hiç şikayetçi olmadım ya da darp raporum yok.1 ay önce ilişkimiz bitti.ben ilişki bitiminden kısa bir süre sonra hamile olduğumu öğrendim ve kendisine söyledim..bana bilerek hamile kaldın beni oyuna getirdin gibi şeyler söyledi.ben bekar bir kadın olarak hamileliği ona kullanmak gibi bir amaç asla gütmedim ve hamile olduğumu da geç anladım. ayrıldığımızdan beri benimle bir araya gelmiyor bu sorunu çözmek için bile..ister aldırırsın istersen doğurur bakarsın benim bir sorumluluğum yok diyor ve maddi manevi hiçbir şekilde yardımcı olamayacağını söylüyor. ayrıca ayrıldığımızdan beri yapılan telefon konuşmalarında ciddi ağır hakaretlerde ve tehditlerde bulunuyor..kendi ailesi oh oğlum seni iyi ki dövmüş sen hakettin gibi cümlelerle telefonda bana hakaretlerde bulunmaya devam ediyor hala..psikolojik olarak gerçekten bunalmış ve ne yapacağımı bilemez bir haldeyim şu an..ben gördüğüm fiziksel ve psikolojik bu şiddet için hukuksal olarak kendimi nasıl savunabilir ve koruyabilirim? ve bir avukat nasıl bulabilirim..yardımcı olursanız sevinirim, teşekkürler..iyi çalışmalar.