Mesajı Okuyun
Old 29-08-2009, 21:06   #4
Konuk

ben birikmiş nafakalarımı daha alamazken eşimin işden çıkarıldığını duydum bugün.şimdi tazminat alacağınada önce arkadaşı tarafından konan miktardanmı ödeme yapılır,yoksa benim birikmiş nafaka alacağımımı öderler? iş yerini arayıp görüşürsem bir yararı olurmu acaba,bunun hukuki bir sakıncası varmıdır.yoksa önce icraya koyduran öncemi alır parasını.benim başka şansım kalmadı artık.
birde sormak istediğim eşim işden çıkarıldığı için artık nafaka ödeme yükümlülüğü kalkmışmı oluyor.boşanma davamız sonuçlandı şuan temyizde,eşim temyiz ederken zaten nafakaya itiraz etmişlerdi.şimdi dosya temyizdeyken nafakanın iptal edilmesi ilgili eşim bir dava açabilirmi?ben zaten çok zor şartlarda geçiniyorum,artı çocuğuma bakmaya onu okutmaya çalışıyorum.okullar açılacak ve bir sürü masrafları var.ama ben eşimden aylardır para alamıyorum,şimdide işden çıkarıldı hiç alma hakkım kalmadı.bunun cezası yokmu,ne yapacağımı şaşırdım artık.sanki çocuk tek benim çocuğum,sadece ben bakmaya mecburmuşum gibi.eşim dışarılarda alemler yapıp başka kadınlarla yaşarken onlara para harcarken,çocuğu için kılını kıpırdatmıyor ve ben hiçbirşey yapamıyorum.gerçekten gerçek adaleti bekliyorum.tekrar teşekkür ediyorum.