Mesajı Okuyun
Old 14-02-2007, 15:12   #54
av.sally

Ben bekar bir kadının evlilik birliği dışınd çocuk sahibi olmasına 2 açıdan bakmak istedim.
1-Kadın açısından:Hiçbir sorun yok o zaten toplumun tepkisini göze alarak,mücadele vereceğinin farkında olarak bu kararı vermiştir.Bencede kişiye sıkı sıkı bağlı haklardandır ve istediği zamanda anne olmak gibi bir hakkı mevcuttur.Anne olmak yada olmamak tek tercihi bu anlamda yapar ve yoluna bu şekilde devam eder.Buraya kadar hiçbir sorun yokta zaten.
2-Çocuk açısından:Tam bir psikolojik tramva!!!Her zaman babasının kimliğini,babasının en mutlu,en mutsuz günlerinde niye yanında olmadığını düşünerek geçireceği bir ömür!Kız çocuğu ise erkeklere ömrü boyunca duyacağı güvensizlik erkekse annesini yalnız bırakması sebebiyle erkekelere duyacağı kızgınlık ve öfke bunalımları.Bu sorunu babasını küçük yaşta kaybetmiş biri olarak iç sızıntısıyla bir nebze anlayacağımı düşünüyorum.İçsel bir boşluk ve yarım kalmışlık!!!
Hele tamamiyle karşı olduğum bir müessese:Sperm bankası vasıtasıyla anne olma.Kesinlikle çocuk için BÜYÜK BİR HAKSIZIK VE BENCİLLİK HALİ olduğunu düşünüyorumm.Hele çocuk yurtlarında annesiz babasız ve en önemlisi SEVGİYE MUHTAÇ bir sürü çocuk varken.Annelik yada babalığın sadece kan bağı ile mümkün olacağını düşünenlere ise diyecek tek söz yok!!!