Mesajı Okuyun
Old 11-06-2011, 14:28   #107
hukukcugokhanozkan

Alıntı:
Yazan misSbeGum
Merhaba ben össde vakıf üniversitesine paralı gidip daha sonra yatay geçiş ile devlet üniversitesine geçmiş bir kişiyim. Önemli olan kişinin kendini yetiştirmesidir fakat ben şunu gördüm ki devlet üniversitesi ile vakıf üniversiteleri arasında dağlar kadar fark var. Özel okullarda belli çok kaliteli hocalar var evet ama gördüm ki özel okulda sınıf geçmek okumak çook daha kolaymış. Kızardım para almak için dersten bırakıyorlar diye ama şimdi gördüm ki orada 4 saat çalışma ile geçilebilen bir sınav devlet okulunda haftalarını alabiliyor. Üzgülüyorum bunu söylemeye ama sınıf geçmek çok kolaymış

Devlet üniversitelerini kazananlarla , vakıf üniversitesinde paralı okuyanlar arasında zeka farkı olmadığını söylemek genel olarak mümkün değil. (Matematik yapamaz ama türkçe,tarih,coğrafya,felsefe,mantık,psikolji dersleri iyidir o başka, hukukun Türkçe matematikten alması çok saçma zaten, bir hukukçunun sosyal zekası,mantığı ve yorum yeteneği güçlü olmalıdır, devlet üniversitesinde hatta hakimlik sınavlarına giren ve kazananlar arasında son derece açık kanun hükmünü doğru değerlendiremeyenler gördüm.)

Her zaman söylemişimdir. Vakıf üniversitesinde okuyan biri devlet üniversitesine gelse 15 senede bitiremez fakülteyi. Hukuk gerçekten çok zor bir bölüm 5-6-7 hatta 10-15-20 senede bitirenler var devlet üniversitilerini.