Mesajı Okuyun
Old 09-04-2020, 01:15   #1
Konuk

Varsayılan Nasil bir dava acmaliyim ?

Merhabalar. Eski esim ile evlilik birligi surecinde kendisinden defalarca fiziksel psikolojik ve ekonomik siddet gordum. Bu siddet sureci her turlu somut yasal delil ile ispatlandigi halde bosanma davasi neticesinde esit kusurlu adledildigimiz ocin bu zararlar tarafima tazmin edilmedi. Ekonomik siddet sureci sebebi ile maasima konulan icra islemi halen devam etmekte. Devlet memuruyum ve bu icra islemi nedeniyle de idari sorusturma gecirmek durumunda ve magduroyetinde birakildim ( ceza almadim. ) Ancak mesleki itibar ve sayginligi. Bu durum nedeniyle zarar gordugum gibi maddi olarak ta agir zarar gordum ve gormeye de devam ettirilmekteyim. Diger bir konu ise eski esimin darp surecinde koruma karari talep ettigim icin isyerim beni rehberlik ve psikolojik danisma buro smitligine sevk etti. Ve bu durum mesleki itibar ve sayginligimi bir kez daha ayaklar altina aldi. Evlilik oncesinde Cok iyi birimlerde calismama ragmen evlilik birligi icerisinde eski esim senebi ile meydana gelen fevkalde surec nedeni ile pasif ve tercih edilmeyen yerlerde calismak surumunda birakildim. Ayrica bu surec icerisinde bir de isyerinde fevkalade mobbing surecine maruz birakildim. Mobbing raporlari ile durumu isyerine sunmama ragmen mobbing devam ettirildi. Sorum su; eski esimin mesleki hayatima verdigi fevkslade telafisi guc zararlardan dolayi kendisi hakkinda ne gibi yasal islemler baslatabilirim. Cunku icra, sevk vs. gibi islemler halen suruyor. Son olarak idari konularda bilgi ve tecrube sahibi tarafimi idari davalarda temsil edecek bir avulat ariyorum. Bu konuda bana baro yardimci olur mu. Cunku idari konular da bilgi deneyim ve tecrube sahibi bir avukat bulmak ceza ve taxminat icra konularinda deneyimli bir avukat bulmsktan cok daha zor.