Mesajı Okuyun
Old 28-03-2018, 12:53   #1
Konuk

Varsayılan boşanma velayet ve sir raporu

Merhaba,

eşim tarafından açılan haysiyetsiz yaşam sürme ve zina sebebiyle boşanma davasında, tanıklar dinlendi. karşı taraf tanıkları ve benim tanıklarım benim başkasıyla ilişkim olduğunu beyan ettiler. zaten yeni eşimden çocuk var ve eşim nesebin reddi davası da açtı. biz karşı tarafında aldattığı yönünde iddiada bulunduk telefon kayıtları talep edildi henüz gelmedi. farklı illerde yaşadığımızdan bu duruşmada çocuk için sir raporu alınması için ikamet yerim mahkemesine talimat yazıldı.

>>Yargıtay ın sitenizde de gördüğüm bazı kararları var ve kararda "babanın velayeti ifa edemeyeceği ispatlanmadığı ve anneninde başka birisiyle yaşadığı durumda velayetin babaya verilmemesi kanuna aykırıdır demekte.

sir raporunda çocuk benim yanımda olduğundan muhtemelen çocuk benimle kalmak isteyecektir. benim gayri resmi evliliğim olsa da çocuk benimle kalmak istediğini belirttiği durumda mahkeme velayeti bana verir mi yoksa babaya mı verir. şuan birlikte olduğum kişinin daha önceden de başka kadından evlilik dışı ilişkisi ve çocuğu olmuş ve tanıma yoluyla üzerine almış. benimde şuan kanun önünde zina yaptığım açık. velayeti vermek istemiyorum. 7 yaşındaki kız çocuğunun benim yanımda kalmak istemesinin velayette etkisi nedir. hakim bu raporu dikkate almadan yukarıdaki yargıtay kararında olduğu gibi başkasıyla yaşadığım gerekçesiyle velayeti benden alır mı?