Mesajı Okuyun
Old 17-04-2015, 01:27   #1
mrlcgli

Varsayılan Ailem Beni Evden Atabilir mi?

Merhaba,
Ben 55 yaşındayım, sigortam yok ve 22 yıldır ailemle aynı evde yaşıyorum. 20 yaşında bir kızım var ve kızım benim nüfusuma kayıtlı, benim soy ismimi taşıyor. Yaşadığımız ev annemin yani onun üstüne ve eve bir tek babamın emekli maaşı giriyor. Evde engelli kardeşime, ayrıca babam ve annem yaşlı oldukları için onlara bakıyorum ve 22 yıldır bu yüzden çalışamadım. Son bir kaç yıldır ailem benim hiç bir ihtiyacımı karşılamıyorlar(maddi), beni ve kızımı evden atmakla tehdit ediyorlardı bu yıl daha çok tehdit etmeye başladılar ve bir kaç gün önce polisi arayarak çağırdılar ve bizi evden atmalarını söylediler. Gelen polisler onların böyle bir şey yapamayacağını dava açmalarının gerektiğini söylediler. Annem dava açmaya hazırlanıyor sanırsam. Evli kız kardeşim var o da bizi evine istemiyor ve bakmayacağını söylüyor. Yaşımdan dolayı iş bulamıyorum bulabilsem 1 dakika durmam. Benim soracağım sorular
1) Annem dava açarsa bizi evden atabilir mi? Veya kızımı atabilir mi?
2) Eğer dava açarsa bizim hukuki haklarımız var mı ve neler?
3) Aynı evde yaşıyoruz ama barınma dışında temel ihtiyaçlarımı karşılamıyorlar bu bakımdan bir hakkım var mı?