Mesajı Okuyun
Old 04-05-2011, 08:01   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
Ben eşi vefat etmiş ve dul maaşı alan iki çocuk annesi bir bayanım.Dul ve yetim maaşının evlilik veya işe girilmesi sonucu kesilmesine itirazımı anlatmak için yazıyorum.Şöyle ki:16 sene eşim varken onlara bakıp hizmet etmişim,10senedir de eşim vefat edeli bir evin ve iki çocuğun tüm sorumluluğunu taşıyorum.Baştan beri çalışıp para kazanmama da bu eşim izin vermedi,şimdi soruyorum yasa yapıcılara ve uygulayıcılara.Çocuklar evlenip kendi evlerini kurduklarında gelinlerin yanında sığıntı gibi yaşayıp,hem onların mutluluğuna gölge mi olayım,yoksa birkuruşu olmayan bir kadın olarak yeniden evlenip yeniden yoksulluğa mı düşeyim.Eğer benim emeğim bunca yıl değerlendirilseydi benimde her durumda kesilmeyen bir maaşım olurdu.

Benim isteğim şu:hem evlenebileyim,hemde maaşım devam etsin.Toplumda maaşını alabilmek adına resmi nikahsız evlenen insanlar var. Belki sizlerin vasıtasıyla bu konu düzenlenir.İlginize şimdiden teşekkür ederim.. Belki sizlerin vasıtasıyla bu konu düzenlenir.İlginize şimdiden teşekkür ederim.

Sayın konuk,
Yazdıklarınızı aylar önce okumuştum, bugün bir kez daha okudum. İlkinde olduğu gibi, yine ekleyecek tek bir sözcük bulamadım. O kadar net ifade etmişsiniz ki, bu haklı çığlığı duymamak için sağır olmak gerekir.
Forumda yukarı çıksın, görünür olsun, unutulup gitmesin diye yazıyorum bunları. İnsanların gözlerine çarpsın, yüreklerine batsın diye...