Mesajı Okuyun
Old 20-06-2010, 17:22   #34
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan SINIRSIZ
bildiğim kadarıyla hamdi özün açtığı emekli farkları ile ilgili davaya ilşkin 30.06.2010 da karar günü. AY.mahkemesi kararı verince artık bu tarihten sonra dava açan emekliler için geriye dönük farkların talep edilemeyeceğine ilişkin görüşe hukuk çerçevesinde katılmak mümkün değil. Fakat devlete getireceği külfet açısından siyasi bir kararla AY. mahkeme kararlarının geriye yürütülemeyeceğini dayanak yapıp meclisten siyasi bir karar çıkması halinde 30 haziran sonrası dava açmak için geç mi olacaktır acaba? Davaları şimdiden açmakta fayda var gibi geliyor bana fakat Suat beyin 22 davasın reddi korkuttu beni gerçekten. emekli maaşı ile geçinen insanlara dava masrafları ağır gelecektir çünkü. fakat kararı da bize bırakıyorlar.. ne yapmalyız sizce ?
Ayrıca Suat Bey gerçekten merak ediyorum AY.mahkemesinin lehe karar vermesi halinde siz zamanında reddedilmiş davalarla ilgili ne yapabileceksizniz? davayı açmayıp pişman olmaktan da ,açıp pişman olmaktan da korkuyorum. elimde 7 emekli dosyası var.. ben onlara bakıyorum onlar bana bakıyorlar ne yapacağıma bir türlü karar veremiyorum.. benim durumumda olan bir çok meslektaşım olduğuna eminim... paylaşalım lütfen... ne yapmalıyız ???

Konunun Anayasa Mahkemesi'ne taşındığını bilmiyordum.

Alıntı:
Ayrıca Suat Bey gerçekten merak ediyorum AY.mahkemesinin lehe karar vermesi halinde siz zamanında reddedilmiş davalarla ilgili ne yapabileceksizniz?

Tabii ki hiçbir şey. Cebimden 3.000-3.500 TL harcadım. Bu bana tecrübe oldu.