Mesajı Okuyun
Old 17-08-2007, 13:20   #25
SINIRSIZ

Bence bir üniversitede öğrencinin ne kadar çok seçimlik hakkı varsa o kadar güzeldir. Gerçek anlamda bu seçimlik derslerin hakkı veriliyorsa bu üniversiteyi de öğrenciyi de daha donanımlı yapacaktır diye düşünüyorum. Sayın Seyda asla olmaması gereken bişeymiş gibi ' muhakemeyi geliştiriyor diye mantık ve matemetiği de ders olarak okutalım demiş..' neden olmasın.. bir hukukçunun bence matematiğİ kesinlikle gelişmiş olmalı. Ben matematiği iyi olanların ya da maematiği iyi öğrenmiş olanların daha iyi avukat olacağına inanıyorum .. hatta o yüzden hala fırsat bulukça matematik soruları çözüyorum. Bu kişinin, avukatın ya da öğrencinin kendini geliştirmek isteyip istemediği ile ilgilidir. Biz zaten zorunlu olsun demiyoruz.. seçimlik olsun.. siz istemiyorsanız seçmeyin..

Ben 4 yıllık üniversite hayatımda matemetiğin varlığını çok aradım.. saatlerce okuduktan sonra problem çözmek kadar dinlendirici bişey yoktur benim için. ya da satranç kadar güzel bir terapi yöntemi yoktur. satranç oynarken dünyayı, tüm sorunlarınızı unutuyorsunuz( tabi cep telefonunuz kapalıysa) bence seçimlik bir satranç dersi olsa bunu seçen öğrencilerin ufku daha geniş ve zihni daha açık olacaktır.İSTEMEYEN SEÇMESİN.. SAYGILAR.