Mesajı Okuyun
Old 14-08-2009, 11:47   #1
sakgoz79

Varsayılan Anlaşılmayan Ara Karar Hususunda Görüşleriniz!

Saygıdeğer meslektaşlar geçenlerde girdiğim bir duruşmada hakim enteresan bir ara karar aldı hangi meslektaşıma sorsam net olarak anlayamadı ne denilmek istendiğini, bu sebeple siz üstadlara sormak istedim. Olay şöyle; ben davacı vekiliyim bir müvekkilime elektronik posta ile hakaret edilmiş bunun üzerine manevi tazminat davası açtık davalı duruşmada elektronik postayı kendisinin gönderdiğini ikrar etti ancak buna rağmen hakim bey duruşma sonunda şu şekilde bir ara karar aldı harfiyen değiştirmeden yazıyorum "Davaya konu elektronik postanın davacı tarafça internet servis sağlayıcı bildirildiğinde beklenmeksizin ilgili merciiden gönderilen bilgisayarın İP numarası dahil olmak üzere istenmesine, masrafın davacı tarafça karşılanmasına."
Şimdi sormak istediğim birkaç husus var davalı ikrar etmesine rağmen bu şekilde bir ara karar ne derece mantıklı? hakim beye aynı soruyu yönelttiğimde yargıtay böyle istiyor dedi hadi bunuda geçtim ben davalının internet servis sağlayıcısını nerden bilebilirim? sonucta söz konusu elektronik posta müvekkilimin çalıştığı hastaneye gelmiş biz posta çıktısını aldıktan sonra onlarda akabinde postayı silmişler.Türkiyede 95 tane internet servis sağlayıcısı olduğunu kısa bir araştırma sonrasında tespit ettim, şimdi bunların hepsine oturup müzekkere mi yazdırmak icap eder? inanın işin içinden çıkamadım eğer siz üstadlardan aydınlatıcı bir cevap alamazsam tek çare tavzih dilekçesi yazıcam. Değerli görüşlerinizi bekliyorum. Saygılarımı sunuyorum...