Mesajı Okuyun
Old 14-01-2015, 00:48   #28
merbas

Alıntı:
Yazan AV. NURAN
ben bu şekilde birden fazla ipotek kaldırdım. şu şekilde: öncelikle ipotek bedelini İİK 153. maddeye göre icraya yatırdım ipotek alacaklısı süresinde gelip almadı bunun üzerine İcra hukuk mahkemsine ipteğin kaldırılması davası açtım. dava sonunda ipoteğin kaldırılmasına karar verildi. bi tanesinde de ipotek alaclaklısı itiraz etti hatta ipoteğin arttırımı davası açtı ancak ben ipotek bedelini icraya yatırdığım için BK 113 uyarınca borç sukut ettiğinden ipotek bedeli arttırım davası reddedildi icra hukuğa açtığım dava kabul edildi size önerim bir an önce icraya ipotek bedelini İİK153 e göre yatırın zira karşı taraf erken davranırsa ipotek arttırım davası açabilir bu durmda ipotek bedeli günün şartlarına göre uyarlanır bu şekilde bir davam oldu karşı taraf ipotek bedelini ödemeyince veya icra dairesine yatırmayınca ben ipotek arttrımı açtım ve ipotek bedeli dava tarihine göre uyarlandı........erken davranan kazanır.........

Sayin meslektasim, ipotek bedelinin gunumuze uyarlanmasi talebiyle dava acarak kazandiginizi belirtmissiniz. Rica etsem elinizdeki ornek karari paylasabilir misiniz? Ne yazik ki bugune kadar yaptigim arastirmada konuyu dogrudan ilgilendiren bir yargitay kararina rastlayamadim ve acele olarak ihtiyacim var. Simdiden ilginize tesekkur ederim.