Mesajı Okuyun
Old 22-11-2011, 12:33   #1
Konuk

Varsayılan Çocuk için nafaka/ velayet babada kızım bende

slm, eşimle 2 yıl önce anlaşmalı boşandık ve ben ne nafaka nede tazminat istemedim, babanın isteği üzerine (çocuğun bende kalması şartı ile) velayeti babaya bıraktım,ben şimdi eski eşime velayet davası açtım, çünki baba dengesiz davranıyor kızımı alıyor ve velayet kendisinde diye 15 gün göstermiyor bana, işine gelince bırakıyor, sonra bişey oluyor bana kızınca çocuğu kullanıyor gelip tekrar alıyor, 9 yaşında bir kızım var,ben davayı açana kadar çocuğun tüm okul ve diyer ihtiyaçlarını karşılıyordu fakat şimdi çocuğuna okul harçlığı bile vermiyor ve madem velayeti istiyorsun tüm masraflarınıda sen karşılayacaksın diyor,ben davayı açtıktan sonra bir akşam geldi artık kız tamamen sende kalsın ben artık kendi hayatımı yaşayacağım dedi ve çıkıp gitti, ben özel bir sektörde çalışıyorum ama evim kira ve aldığım maaş bana ve kızımın okul masraflarına yetmiyor,dava sırasında kızım için nafaka isteğeceğim, maddi durumum avukat tutmaya müsait deyil, nasıl bir yol izlemeliyim, eski eşim benden bir kuruş para alamassın diyor,