Mesajı Okuyun
Old 25-09-2010, 07:20   #228
üye25928

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
ABD takımı birinci oldu, kişi başına 25 bin dolar ödül verilmiş. Kaynak: http://haber.gazetevatan.com/abdnin-.../329509/5/Spor

Türk olup ikinci olmak daha karlı yani.

Dava açan meslektaşımı kutluyorum.

Burada şunu belirtmeliyim,

Milli takım oyuncularımızdan Hidayet Türkoğlu ve ABD takımında olup Amerikan liginde (NBA) de oynayan oyuncular, yıllık 20 Milyon $ almaktadırlar. Yanlış duymadınız, sıkı bir NBA takipçisi olduğum için biliyorum. Ayrıca Beko Basket ligindeki maçları da kaçırmamaya gayret ederim. Bizim ligimizde oyuncular ortalama yıllık 10 trilyon kazanıyorlar. Fazla kazananları da mevcut, Kerem gibi. Bu noktada Sayın Saim Dikici'ye hak vermekle birlikte. Bu oyunculara verilen o parayı, onların yıllık kazandıkları paraya oranlayınca %10 una tekabül ettiğini görürsünüz. Dünya ikincisi olmuş bir takımın, oyuncularına onların bir yılda kazandıkları rakamın %10unu prim olarak vermek, ülke gündemini bu kadar meşgul ediyorsa, halk bunu yargılıyorsa, bu hem onların ne kadar kazandığı, hem de henüz spor kültürüne ulaşamadığımızın bir göstergesidir.

Ben davayı açan ve o avukata destek veren insanlara sormak istiyorum, bu oyuncuların bir yılda ne kadar kazandığını biliyor musunuz? Çünkü bu oyuncuların o paraya ihtiyaçları yoktur. Ve bu yapılan oyuncularımızı küstürmekten başka bir şey de değildir.

ABD'nin 25 Bin dolar vermesi de gerçeği yansıtmıyor. O haber yalan.