Mesajı Okuyun
Old 19-06-2006, 00:21   #12
Gemici

Alıntı:
Eğitim ve gelişim konularında alınması gereken millerce yolumuz varken -eğlence ve lay.lay lom..yaparak yerimizde saymaktayız..
BU TARZ BİR YAKLAŞIM -VATAN HAİNLİĞİDİR..
Eğitime bilgiye sanata kültüre -set-çeken dahice bir strateji..

Kaliteli bir sanat..musiki..edebiyat..şiir..sağlık formatlı programlar..tiyatro..sinema..

Alıntı:
sizin tercihlerinize de saygım sonsuz..
?????????????????????????????????????????????????? ???

Benim bildiğim kadarı ile özel radyo ve televizyon kanalları herşeyden önce ticari işletmelerdir. Program hazırlarken yaptıkları programın tutup tutmıyacağına seyirci toplayıp toplamıyacağına bakarlar. Eğer bir programın tutmıyacağını veya tutmadığını yayından önce veya yayına girdikten kısa bir süre sonra fark ederlerse o programı devam ettirmezler; Çünkü o programdan zarar ederler.

Eğer demokratik ve kapitalist bir ekonomi ile yönetilen bir ülkede yaşıyoruz diyorsak bu türden programlara, hoşumuza gitsin veya gitmesin, katlanmak zorundayız. Yok eğer katlanmak zorunda değilim diyorsanız o kanalı ve gösterdiği programları bir daha açmazsınız. Siz ve sizin gibi düşünen herkes aynı şeyi yaparsa bu o kanalın sonu demektir. Banal kanalı kimse kimseye zorla seyrettirmiyor.

İşin bir de zevk ve kültür buyutu var; Sizin için banal olan sizinla aynı zevki paylaşmıyan ve sizin aldığınız kültürü almamış olan başkaları için banal değildir.

Biraz insaflı olun ve sizinle aynı zevkleri paylaşmıyanların zevklerine de hayat hakkı tanıyın lütfen.

Aslına bakarsanız ben de birçok programı banal buluyorum. Bunu yaparken de başkalarının da benim zevklerimi banal olarak nitelendirebileceklerini kabullenmek zorundayım. Banallık belki de yetişme tarzlarının, biyografilerin, zevklerin ve kültürlerin çokluğundan ve çeşitliliğinden geliyor. Ben herşeye rağmen bu banallığı tepeden indirilmiş bir kültür diktatörlüğünden daha iyi buluyorum.

Banal programlardan sorumlu birilerini arıyorsanız, sorumluları kanal yapımcıları arasında değil, başka yerlerde aramanız gerekir. Milli eiğitim bakanlığı, okullar, aile örneğin. Eğer bu saydığım kurumlar doğru çalışıp kendilerinden bekleneni yerine getirmiş olsalardı KANALLARDAKİ BANALLIK gibi bir başlığa gerek kalmazdı; O banal programları seyredecek kimse bulunmazdı çünkü.

Saygılarımla