Mesajı Okuyun
Old 23-12-2007, 20:02   #9
Av.Ergün Vardar

[quote=Mustafa ÖZCAN][quote=Av.Ergün Vardar]

Sayın Vardar şöyle düzelteyim, kesinlikle boşanma sebebi olmalıdır...
Köt atın kör alıcısı olur diye bir söz vardır. Herkese uygun birileri mutlaka vardır. Bu nedenle cinsel uyumsuzluk ispatlanırsa bunu boşanma sebebi olarak kabul etmek lazım. .. Anlatmak istediğim bunlardır.
quote]Konuyu açan sayın meslektaş "cinsel soğukluk boşanma sebebimidir?"sorusuna bir yanıt arıyordu.Siz ilk yazınızda bunu kesinlik ölçüsünde boşanma sebebi olarak değerlendirirken ben de tedavisi mümkün olduğu durumda ve ilave ederek belirteyim bu tedaviden kaçınılmıyorsa boşanma sebebi olarak kabul edilemeyeceğini belirttim.Kısacası "cinsel soğukluk" mutlak manada bir boşanma sebebi değildir.Siz daha sonra bir düzeltme yaparak bunun bir"boşanma sebebi olması gerektiğini meslek hayatınızdan örnek vererek ifade buyurdunuz.Konu cinsel soğukluk boşanma sebebi olmalımıdır şeklinde bir değerlendirme sorusu olsaydı tabii ki sizin düşünceniz bu doğrultuda olduğu için karşı bir sözüm olamaz.Konu cinsel soğukluk bir boşanma sebebimidir olduğu için uygulamanın hangi doğrultuda olduğu konusunda nacizane fikirlerimi paylaşmak istedim.Diğer taraftan siz "kör atın kör alıcısı olur,herkese uygun birileri vardır"şeklinde tanımlamalarda bulunmaktasınız.Burada uygunluk arayışı veya kör,Borçlar Hukukundaki alıcı-satıcı, kavramları sanırım bu konunun dışındadır.Diğer taraftan "cinsel soğukluk" şeklinde tabir eden husus özelliği itibarıyle hekimliği ilgilendiren bir konu olduğu için bu tip davalarda cinsel soğukluğun psikolojik veya fizyolojik sebeplerden kaynlanıp,kaynaklanmadığı ve tedavisinin mümkün olup-olmadığı hususunun ve tedavisi mümkün olduğu halde eşin bu tedaviye izin verip vermediğinin araştırılması gerekir.Esen kalın.