Mesajı Okuyun
Old 15-10-2009, 22:10   #267
Av.Denizcan Sarıkaya

Alıntı:
Yazan BUSRA1907
Hayır,ne yazıkki ben çeşitli sebeplerden dolayı Öss döneminde bu çabayı gösteremedim.Hatta dürüst olmak gerekirse özel bir üniversiteye gitmeyi de asla düşünmediğim için,bir sene daha sınava hazırlanmak ve kazanmaktan ziyade derece yaparak bir devlet üniversitesine gitmeyi düşündüm.Ama hem ailemin ısrarı hem de hukukçu aile dostlarımızın tavsiyesi sonucu kendimi Kadir Has Üniversitesi'nde buldum.Şu anda da bu bölümü en az ilk 10'a giren arkadaşlarım kadar ciddiye alıyor ve Öss'de alınan puan dışında onlardan eksiğim değil fazlam olduğunu düşünüyorum.Ayrıca hak etmek konusunda kesinlikle sizinle aynı görüşte değilim.Çünkü kimin neyi hak ettiği inanın 3 saatlik bir sınavla belli olmuyor.340'ın üstünde puan almış olan,şu anda çeşitli üniversitelerde hukuk öğrenimi gören ama bomboş olan ve 2 cümleyi bir araya getiremeyen o kadar çok insan tanıyorumki.Bu nedenle hak etmenin asla ÖSSyle bir ilgisi olmadığını düşünüyorum.
Saygılarımla
Öss sistemini tartışmaya gerek yok.Sonuçta herkesin düşüncesi aynı yönde.Lakin şunu da belirtmek zorundayım ki o meşhur laf olan 'hayatımız 3 saatte mi belli olacak' sözü de biraz baydı.herkes o sınava giriyor herkes o heyecanı yaşıyor ve genelliklede çalışanlar o sistemi yeniyor.Ben çalıştım yendim.Benim çalışan bütün arkadaşlarım o sistemi yendi.İyi çalışan , hakkını vererek çalışan her arkadaşım çok iyi yerler kazandı.O sınavı o stresi hepimiz yaşıyoruz.Aramızda fark yok.Sayın Raşit Tavus un da dediği gibi çözüm öneriniz yoksa şikayet etmenize de gerek yok.Ya da edebilirsiniz.Benim de şikayet ettiğim oldu.Fakat madem herkes aynı sınava giriyor aynı soruyu çözüyor,ÖSS yi tartışmanın da ,'hayatımız 3 saat' sloganınnı da söylemeye gerek yok.

uzun lafın kısası madem bu sistemle gireceğiz.Bu sistemi yeneceğiz.Çalışan hak eden kazanıyor.İstisnalar kaideyi bozmaz.