Mesajı Okuyun
Old 20-12-2019, 16:29   #1
XYOLCU

Varsayılan Ön duruşmanın iptali istenebilir mi?

İyi günler.Yardımcı olursanız çok sevinirim.Avukat tutacak imkanım yok.Eşim evi terkedeli bir yıl oldu ve ne nafaka veriyor nede çocukları gelip görmüyor.Ailemin yardımı ile hayatımızı çok zor iadame ettiriyoruz.Adli yardıma baş vuru için sosyal hizmetlere baş vurdum ama kurul kararı ile fakirlik belgesi verilecek oda 15 gün sonra belli olacakmış.Benim ön duruşma dün oldu ve 15 günlük süre başladı.Bu durumda adli yardımdan avukatta talep edemiyorum.LÜTFEN YARDIM EDİN...05.2019 tarihinnde Adli yardımdan Avukat verilmesi ile Şiddetli geçimsizlik ile çekişmeli boşanma davası açtım.Avukatım dava dosyamı isteğim doğrultuda hazırlamadığı gibi delil ve tanıkta sunmadı.Avukatı azlettim.İkinci avukat talep ettim.İkinci avukata "ıslah" yapalım dedim sonra yaparız bu haliyle devam edelim dedi.Nafaka için dilekçe yazmıştı.Dilekçe verildikten sonra adliyeye gittiğim bir gün dava dosyama baktığımda Dilekçede rakamı farklı yazıp bana farklı söylediğini farkettim.Kendisine sorduğumda "kesinlikle yanlışlık vardır ben size ne söylediysem öyle bir dilekçe verdim.Siz hakimin kararını belki görmüşsünüzdür"dedi.yazdığı dilekçenin örneğini kendine gönderince "benden memnun değilseniz azledin" diyip telefonu yüzüme kapattı.Bu avukatıda azletmek zorunda kaldım. Bu arada Dilekçeler teattisi zamanı benim hiç bir şeyden haberim olmadan geçmiş oldu.Bir önceki avukat azletmeden önce ikinci cevap dilekçesi vermiş ama benim boşanma sebebimden çok uzak şeylerden bahsetmiş. Davalı eşim ve babası güçlü bir aile .Zaten eşim evi terkederken başına geleceklerden kork diye tehdit edrek gitti.Ön duruşmadan bir hafta önce Delil ve tanık listesi ve tanıkların hangi konularda tanılık edeceğini anlattığım bir dilekçeyi mahkemeye verdim.Dün ön duruşmam oldu..Tanıklarımı da götürdüm.Avukatım olmadığı için duruşmaya avukatsız girmek zorunda kaldım.Duruşmaya benimle gelenler izleyici olarak girmek istediler ama kabul edilmedi.Ben tek başıma girdim.Duruşma süresince Hakim bana nerdeyse hiç söz vermedi.Karşı tarafla hakim karşılıklı konuştular yazdılar çizdiler.Ben söz isteğimi ısrarla belirttiğim halde hakim "size söz hakkı vermiyorum,ne diyecekseniz duruşmadan sonra beyan dilekçesi yazarsınız" dedi.Davayı açan ben olduğum halde ne dava ile ilgili nede benim söylediklerim hiç kale alınmadı.Hakim sürekli beni tersledi konuşmak istediğimde her defasında beni sert bir şekilde susturdu.Karşı taraf talepleri zapta geçti dava sonlandı.Tahkikat aşamasına geçildi.Duruşma sonunda tutanağa imza atmak istemedim.Hakim ve ordaki görevli atmak zorundasınız dedi.Bir şey bilmediğim için attım.Tuttanakta velayet bana verildi çok cüzü bir nafaka kararı ve Belge sunma ve Tanık beyanı ile ilgili iki haftalık süre verildi.
Benim sorum şu olacaktı.
1- Ön duruşmaının iptalini veya karara itiraz yada şikayet gibi bir yol var mı?
2- Çok az Tedbir Nafakası belirlendi itiraz edebilirmiyim?

Hukuksal olarak haklarımı bilmiyorum.Bu aşamada Ben ne yapabilirim LÜTFEN YARDIM EDİN...