Mesajı Okuyun
Old 27-04-2007, 10:32   #63
av.sally

Alıntı:
Yazan avukatmsd
sayın meslektaşlarım birde ben anlatayım benden dinleyin.

03.12.2006 tarihinde trafik ışıklarına muhalefet ettiğim gerekcesiyle gıyabımda tescil plakasına görer trafik idari para cezası karar tutanagı düzenlenmiş.ben bu tutanagı 17.02.2006 tarihinde teballüğ ettim.yani yönetmelikte yer alan düzenlemenin aksine 7 gün içinde degil tutanagın düzenlenmesinden çoook sonra. bende 7 günlük yasal süreyi geçirmeden 19.02.2006 tarihinde nöbetci sulh ceza mahkemesine detaylı bir dilekçeyle baş vurdum.öyleki dilekçemde yönetmelik maddelerine bile yer verdim. birde gıyabımda düzenlenen tutanakta kırmızı ışık ihlalini yapan aracı fiat palio marka bir araç olarak tanımlamışlardı oysaki benim aracım fiat palio degildi bunun için ruhsat fotokopisinide çektirdim ve dilekçeme ekledim.benim dilekçemde asıl dayandıgım sebeb gıyabımda tescil plakasına göre düzenlenen tutanagın yönetmelikte yer alan düzenlemeye riayet edilmeyip 7 gün içinde bana teblige çıkarılmamış olmasıydı.Bugün başvurumun sonucu geldi

Karar: trafik yogunlugundan dolayı tutanaga aracın markasının sehven yanlış yazılmış olabilecegi ve başvuranın başkaca somut bir delil sunmaması sebebiyle itirazın reddine kesin olarak karar verildi.

Usule ilişkin itirazlarım kararda yazmıyordu bile

kesin olan bu karar üzerine çok ama çok zoruma giderek paşa paşa gittim yatırdım cezayı.Sizler benim yerimde olsaydınız ne yapardınız allah aşkına teselli verin bana sabahtan beri kendi sökügümü dikememiş olmanın sıkıntısını yaşıyorum.bu ceza 1 YTL de olsa zoruma giderdi

Sayın meslektaşım üzülmeyin lütfen aynı tavra mahkemece maruz kalan sadece siz değilsiniz anlayacağınız yalnız değilsiniz benim itirazımda ne yazıkki aynı şekilde reddedildi bende aynı şeyleri hissettim yani çoğu kişiye elimizden geldiğince hukuk çerçevesinde yardımcı olmaya çalışırken kendimize olamamanınBir süre sonra geçiyor ama
Saygılar