Mesajı Okuyun
Old 30-01-2007, 01:51   #12
Canavar Avukat

Alıntı:
Yazan Tiocfaidh
Sayın Pınarsöğüt'e katılıyorum ve kendimce bir tahminde bulunarak diyorum ki; on yıl sonra üzerine kalemle imza atılan sözleşmeler istisna, elektronik imza kullanılan elektronik sözleşmeler iş hayatında kural olacak. Yasal düzenlemelerin büyük oranda tamamlandığı elektronik imza konusunda şu an teknik altyapıyı çalışmaları hızla sürüyor. Ancak tüm dünyada; elektronik sözleşmelerin hazırlanması, imzalanması, hizmet sağlayıcı kurumla irtibata geçilmesi ve olası uyuşmazlıklarda yasal yollara başvurulması konularında teknolojik bilgi birikimi ile hukuk mantığını bir potada eritebilmiş eleman sayısı hala çok yetersiz. Toparlayacak olursak İT ve bilişim alanalrındaki tecrübesini hukuk diplomasıyla bütünleştirmiş, hatta anadili düzeyinde İngilizce konuşabilen biri olarak bu sitede geleceğe en umutlu bakması gereken kişi siz(Batur77) olmalısınız.

Bu arada İT alanında tecrübe sahibi ve anadili gibi İngilizce(artı biraz Almanca ve Yunanca) konuşabilen bir hukuk fakültesi mezunu neden bir forum sayfasında iş arayacak kadar müşgül duruma düşer, onu da anlayabiliyor değilim.

Saygılar

Selam dostum,
Cok motive edici yazmissin ben de anlamiyorum iyi sirketlerde calistim, iyi de para kazaniyordum ama aftan okula geri dondugum icin okulu bitirmek adina hepsinden elimi ayagimi cektim. Okul neyseki gecen ay bitti. Staj yapamiyorum cunku acilen paraya ihtiyacim var, hakim savcilik sinavlarini bekliyorum o sinava girecem halen tahmin ettigim kadari ile yastan kurtariyorum ama avukatlik staji yapmaya kalksam 1 sene boyunca tum masraflarimi nasil karsilarim ki eski is yerimde net 2.250 YTL aliyordum, nereden nereye, isten cikmasam okulu bitiremeyecektim 28 tane alttan dersim vardi hepsini 3 sinav hakkinda verdim sadece. Simdi is bulamiyorum. Les'e de girecem yuksek lisans icin yasim da 29. O nedenle su an IT ile ilgili is ariyorum veya raporlama uzmani veri tabani yoneticisi gibi pozisyonlar o arada da bu sinavlara girecem hem para kazanmis olacam hem de sinavlarim aksamayacak, derdim bu eger avukatli staji sirasinda en azindan ele 750 800 geciyor olsa idi hemen baslatirdim.
Neyse umitlerim tukenmedi.
Saygilarimla yazi icin de tesekkur ederim