Mesajı Okuyun
Old 27-10-2010, 10:23   #1
Konuk hilal

Varsayılan Yasalar Kadınları Korumuyor/ şiddet uygulayan eşime ihtar verildi evden uzaklaştırılmadı beni eve almıyor ne yapmalıyım?

ben 4 yıldır evliyim ve evlendiğimden beri ciddi sorunlar yaşıyorum. eşim bana bir kaç kez şiddet uyguladı, son şiddet uygulamasında hastaneye giderek rapor alım ve eşimden şikayetci oldum. aile mahkemesinden eşim hakkında uzaklaştırma istedim, ancak bana şiddet uyguladığına dair raporum olmasına karşın aile mahkemesi sadece ihtar verdi, eşim hakkında evden uzaklaştırma cezası vermedi. eşim 6 ay içinde bana tekrar şiddet uygularsa o zaman evden uzaklaştırma verilebilirmiş. böyle bir saçmalaık olurmu, "resmen erkeklere 6 ay sabret dövme karını, 6 ay sonra döversin" deniyor!!!!! bu yasalar mı kadını koruyacak. üstelik ihtardan sonra eşim beni eve almadı, şu an evime giremiyorum, bunu aile mahkemesine bildirmeme rağmen hala uzaklaştırma cezası verilmedi, kadını döven erkkek evinde oturuyor, kadın dışarda kalıyor, bumu adalet... şimdi benim ne yapmam gerek söylermisiniz!