Mesajı Okuyun
Old 27-07-2008, 00:52   #1
love_of_law

Varsayılan 3. sınıf ve hakimlik ile alakalı

Herkese merhabalar.
3. sınıfa geçmiş bir hukuk fakültesi öğrencisiyim. Alttan dersim yok.
Sizlere sormak istediğim bazı sorular var:
- Öncelikle yaz tatilinde bir şeyler yapmak istiyorum. Hem üçüncü sınıfa hazırlık, hem geçmiş derslerin tekrarı, hem de hakimlik sınavına bir ön hazırlık gibisinden..
- Hakimlik sınavı için bazı derslerin mezun olmadan bitirilmesi gerektiği söylenmiş bazı konularda. Bu tatilde hangi derslere çalışmalıyım? Bu çalışma çok yararlı olur mu? Yani daha sonradan unutur muyum ve boşa mı çalışmış olurum ne önerirsiniz?
- Duyduklarım ve okuduklarımdan sonra 3. sınıfın en zor sene olacağını düşünüyorum. 3. sınıf derslerine hazırlanmalı mıyım? Hazırlanmalıysam bunu ne şekilde yapayım? Geçmiş derslerin hangilerini tekrar etmeme gerek vardır? Ya da daha başka şekilde mi hazırlık yapmalıyım? Şimdiden bazı 3. sınıf kitaplarını alıp okumak gibi mesela?
- 1. ve 2. sınıf derslerinden Medeni, Anayasa, Borçlar, Ceza, İdare okusam mutlaka yararı olur ama bu genel tekrarı nasıl yapmalıyım? Hangi derslere ne şekilde çalışarak ve nasıl ağırlık vererek? (mutlaka bu kişinin kendisi ile alakalıdır fakat sizlerin değerli önerileri ile kendimi en iyi şekilde geliştirebileceğim metodu seçmek istiyorum. Bana çok fayda sağlamalı yani)

Çok fazla soru oldu sanırım Hepsine ya da bir kısmına cevap verip beni aydınlatacak arkadaşlar ya da kıymetli büyüklerime şimdiden teşekkür ederim.
Saygılar...