Mesajı Okuyun
Old 11-01-2005, 11:39   #1
erdal_eroglu

Varsayılan Bana Ait Olan Borç Ailemden İcra Edilebilir Mi?

Selam, yaklaşık 2 yıldır üç ayrı bankadan üç ayrı kredi kartı kullanıyorum. Taa ki bundan 4-5 ay önce girdiğim ağır major depresyon sürecine kadar kartlara olan dnem boçlarımı sorunsuz ödeyebiliyordum. Ancak son dönemde yaşamı ve ona dair olan herşeyi boşverdiğim için önce işimden atıldım sonra bulduğum yeni işyerim olan büyük bir hastane emeğim karşılığı vermyei tahüt ettikleri maaşımın yarısını vermeleri ile yeni bir işsilzik sürecine girdim bu dönem yaşamımı sürdürbilmek için kredi kartlarımı normalin üzerinde kullanmaya başladım. Artık biriken borçlarımın zorunlu ödemelerini bile ödeyemiyecek halde olduğum içinde yasal süreç başladı (Dün ilk bankadan protesto mektubu geldi). Üzerime kayıtlı herhangi bir mal varlığı bulunmadığı için benim adıma sorun olmadığını öğrendim, ancak bana ait olan borç ikametim ailemin(Annem ve Babam) yanında olması nedeniyle icra yoluyla onlardan tahsil edilebilirmi. Bu dakikadan sonra ikametimi almam bir işe yarar mı ya da olmayan bir ikamet adresi göstermem sonucu neler olabilir Merak ettiklerim bunlar, Bu konularda bana yardımcı olursanız sevinirim.