Mesajı Okuyun
Old 12-10-2016, 09:01   #1
Konuk

Varsayılan sadakatsizlik ve şiddet

Merhaba;

2010 yılında evlendik ve 2011 doğumlu bir kızımız var. 2013 yılında ben eşime beni evden kovduğunu belirtip boşanma davası açarak ailemin yanına gittim.davamız görüldü, öncellikle karşı taraf tam kusurlu oldu. Ancak temyizde benim telefon görüşmelerim nedeniyle sadakatsizlik var denilerek karar bozuldu, karar düzeltmeye gittik, usul yönünden reddedildi. boşanma davası sürerken messenger üzerinden eşimle olan yazışmalarım var benim evden gittiğime pişman olduğum, mahkemede kullanmadığımı iddia ettiğim telefonu evde bıraktığım ailemin yanında geldikten sonra kullanmadığım, ablamın aklıyla evi terkettiğii ve kendisine yaşattıklarım için pişman olduğumu belirten yazışmalar. bunları mahkeme aşamasında dosyaya koymadılar. şimdi tekrar karar verildi ve karşı taraf yine ağır kusurlu kabul edildi. (eski nişanlısı ile görüştüğü sebebiyle) onuda söyleyen tek kişi ABLAM dı ve eşimin kendisine itiraf ettiğini söyledi mahkemede ama dediğim gibi tüm iddiaların bi anlık öfkeyle dediğimize dair elinde yazışmalar var. şuan başka biriyle evliyim ve 7 aylık hamileyim. facebook ta şimdiki eşimle olan resimlerimizi paylaştık. (resmi evlilik değil)bunu öğrendiği için davayı uzatmak istiyor ve kararın tebliği için başvuru yapmadı.bende ödenmeyen nafaka için icra takibi başlattım.

sormak istediklerim şunlar;

>>mahkeme aşamasında sunulmayan yazışmaları şimdi temyiz aşamasında sunabilir mi?
>>benim eşimle olan ve facebook ta yayınladığım resimler dosyay koyabilir mi? bildiğim kadarıyla dava açıldıktan sonra koyamıyor
>>benim ve ablamın yazışmadaki itiraflarıma göre kendisine iftira attığımızı belirtip dava açacağını söylüyor açabilir mi? tek başına bunlar yeti olur mu?
>>bende olan kızımızın velayetini haysiyetsiz hayat sürüyorsun dava açıp alacağım diyor, önceki durumda yazışmalardan dolayı sadakatsizlik kararı verilmişti, yeni olay evlilik facebook resimleri ve yeni doğacak çocuğum sebebiyle sadakatsizlik eylemi süreklilik gösterdiği için velayeti alabilir mi? karar kesinleşmeden böyle bir girişimde bulunabilir mi?
>>dava kesinleşmeden bana yeni bir boşanma davası açabilir mi? (zina sebebiyle)
>>benim icraya verdiğim nafakayı sen evlenmişsin alacağın yok mahkemeye verip durduracağım diyor, karar kesineleşmeden böyle bir dava açma hakkı var mı?
>>yeni eşime tazminat davası açabilir mi?
>>benim yengem ona tanıklık etmek istiyor şuanda, onun tanıklığı ile velayetin değiştirilmesi için karar çıkartabilir mi? (yengem çozuğa şiddet uyguladığımı söyleyecekmiş)
>>ben artık ailemin yanında yaşamıyorum. ailemin oturduğu eve çocuk görüşme günlerinde gelip çocuğu hazır etmediğime dair tutanak tuturabilir mi?

beni aydınlatabilirseniz sevinirim şimdiden teşekkürler