Mesajı Okuyun
Old 06-11-2012, 19:18   #1
Ulkemden uzaktayim

Varsayılan Kizima, aileme ve bana tehdit mesajlari

Merhabalar,
Birkac yildir arkadasca iletisimde bulundugum erkek arkadasimla yakin bir zamanda duygusal bir yakinlasmamiz oldu ve birlikte birkac etkinlikte bulunduk, kesinlikle cinsel bir birlikteligimiz olmadi el ele tutusmaktan baska.
Erkek arkadasim bosanma sureci icinde oldugu icin arkadasligimiz belli bir duzeyde ilerledi.
Karisi tarafindan bir yil once bosanmak icin mahkemeye verilmis, ilk davalari gorulmus ve tekrar mahkeme gunu verilmis. Bizimde yakinlasmamiz ilk mahkeme gununden sonra oldu buda ispatlidir.
Her nasil olmussa Arkadasimin bosanma asamasinda oldugu karisi tarafindan benim telefon ve diger kimlik bilgilerim saptanmis, oncelikle bana mesajlar yagmaya basladi, ben kesinlikle cevap vermedim sonrasinda kizim ve benim ailemle ilgili tehdit mesajlari atmaya basladim ve sahte facebook hesabi acip ablama benimle ilgili ahlaksiz suclamalarda ve isbirligine girmesiyle ilgili mesajlar yolladi, en son olarakta Abimi arayarak benim kocasini elinden almak istedigime dair abartili konusmalar yapti, su an ben birkac ayligina Amerikada bulunuyorum,ve anerikadan donunce beni ve kizimi kotu seyler bekledigini bana mesajla yazdi, ben tum mesajlari ve ailesi tarafindan arandigim numaralari sakliyorum.
Yurda dondugumde tehdit aldigima dair suc duyurusunda ve ailemi rahatsiz ettigine dair manevi tazminat davasi acabilirmiyim.
Boyle bir arkadasligimizin sonunda bu iliskide benim yasal sorumluluklarim nelerdir ve karsi taraf bana maddi manevi tazminat davasi acabilirmi?
Cumhuriyet savciligina suc duyurusu yapmanin yasal bir sureci varmi ve bunu yurtdisi konsolosluklarindan yapabilirmiyim?
Simdiden cok tesekkur ederim yardimlariniz icin...
Islerinizde kolayliklar dilerim.