Mesajı Okuyun
Old 14-12-2010, 21:06   #1
Konuk

Varsayılan boşanma bitmedi ortak kira evi boşaltabılır mıyım?

merhaba,ben 8 ay evlı kaldıktan sonra eşimden ayrılmaya karar verdım ve boşanma davası açtım.o da bana karşı boşanma davası açtı.aramızda anlaşma olmasıda pek mümkün görünmüyor.davamız 9 aydır sürüyor.boşanma davası açtığımda aile mahkemesine basvurdum eşimden şiddet gördüğümü, sağlık raporumu,ortak eve giremediğimi eşimin anahtarları degıstırdıgını beyan ettım.hakimde beş ay boyunca evın bana tahsis edilmesini eşimin bana evıme aıleme yaklaşmamasını ve ortak evin kira ve giderleri için 400 tl tedbir nafakası ödenmesine karar verdi. üç ay önce koruma kararım bitti.bundan sonrada eşim bana nafaka ödemeyi kesti.eşimin avukatına ortak evin kirasını ödeyemediğimi ev sahibinın kirayı ödeyin diye benı ve aılemı aradığını,kiranın yarısını göndermesini istediğimi belirttiğimde,avukatı tedbir nafakası bitti kira ödememiz konusunda karar yok dedi.bugun boşanma duruşmamız vardı.avukatım zor durumda olduğumu ev kiramı ödeyemediğimi eşimin katkıda bulunmadığını mağdur olduğumu söylediğinde hakim bir dahaki duruşmya kadar düşüneceğini söylemiş.ancak bır dahakı duruşma şubatta ve ben kirayı ödeyebılcek durumda deılım.kontrat benım ustume ev sahıbı sureklı benı arıyor.ben artık aılemle yasıorum.karsı tarafda aılesıyle yasıyor.ama kalmadıgım evın kırasını tek basıma ödemek zorunda bırakılıyorum.bır dahakı durusmaya kadar bes aylık kira birikmiş olacak.eşya paylaşalım denılıyor ancak karşı taraf ilgilenmiyor.avukatım evi boşalt esyaları depoya koy dıyor. ancak depo kıralayacak evı tasıtacak maddi gücüm yok..eşyalar umurumda deil ikinci el eşya alan kişilere versem ordan aldıgım parayla uc aylık bırıkmıs kırayı ödesem suçlu olurmuyum dıyorum..tavsıyelerınızı rıca edıyorum..