Mesajı Okuyun
Old 21-01-2012, 15:23   #1
Konuk

Mutsuz boşanma durumunda haklarımı bilmek istiyorum

merhaba
ben eşimden boşanmak istiyorum.fakat aklıma takılan bir sürü soru var bunlar:
eşimle 4 aydır evliyim.fakat evlenmeden önce 5 yıl aynı evi paylaştık ve aynı işi paylaştık.tüm kazancımız hep yarın ımız daha iyi olsun diye eşya aldık yedik içtik herhangi bir birikimimiz olmadı.çünkü hep kasa eşimdi paralar ona bazen bana yatar ama sonunda iş sonucu para banada yatsa bankadan, hep elden yatan parayı eşime verdim .benden habersiz kendi adına birikimler yaptı mı bilmiyorum.parayı nereye harcadın diye sorduğumda hep tartışıyoruz.işyerini biz işletiyoruz.bazı durumlar gereği iş yeri bir süre eşimin adına bir süre benim adıma bir sürede eşimin erkek kardeşinin adına oldu resmiyette ve iş sonunca yatan paralar iş yeri resmiyette kimin üzerineyse onun adına yattı ama benim adımadayken her zaman paranın hakimiyeti hep eşimde oldu bugünde dahil olmak üzere tam 5 yıldır beraber işletmede çalışıyoruz.benim bugüne kadar hiçbir birkimim olmadı benim tek sahip oldğum üzerimdeki kıyafetler ve yediğim yemekler şahsıma ait hiç bir şeyim yok eşimde üzerine 1 adet araba var şuanda. daha öncede arabalar aldı sattı.düğünde takılan altınlarımız vardı onlarında bir kısmını sattı aynı zamanda bana ait hiç bir şey olmadığı gibi maliyeyede iş yerinden dolayı benim adıma borç bıraktı,ödemedi.ve şuanda evli olmamıza ve aynı işi yapmamıza rağmen beni kendisinin benim üzerime olan borçlarımı ödememekle ödemediği taktircde maliye bocu olduğundan dolayı hapise girmemle istediği zaman beni şuanda oturduğumuz kiralık evden ve işyerinden hiç bir şey vermeden kapıya atmakla tehdit ediyor.ve sürekli tüm çalışanların yanında ve bir çok yerde hakaretler küfürler ederek bazen dayak bile atmaya cesaret ederek onurumu yerle bir ediyor herkezin gözü önünde ben işi bırakmak istediğimde bir açık kapı bırakmıyor devlet dairesi haricinde herhangi bir yerde çalışmamı istemiyor ve ev hanımıda olmamı istemiyor anlayacağınız bana hiç bir kapı bırakmıyor.ailemden de destek isteyemiyorum mali anlamda çok zayıf ve ilgisizler.evet boşanmak istiyorum ve ne hakkım varsada aramak istiyorum ama netür haklarım olduğunu bilmiyorum lütfen bu konuda yardımcı olun iş yerinde çalışıyorum fakat maaş almıyorum işyerimde çalıştığımadair 5 yıldır maillerim var firmalara atmış olduğum. parasız pulsuz sokakta hemde üzerimde borçla sokakta kalmak istemiyorum.bunun için ne yapabilirim çalıştığım 5 yılın emeğini nasıl alabilirim şimdiden verceğiniz cevaplar için teşekkür ediyorum.boşanma durumunda bu sorunlar karşısında nasıl haklara sahip olabilirim bunların hepsini öğrenmek istiyorum