Mesajı Okuyun
Old 23-03-2018, 15:55   #2
AV.SİBEL

Alıntı:
Yazan Av. Talat
Herkese iyi çalışmalar.
Acil hukuki yardım taleplidir.
Forum içi arama kısmından anahtar kelimeler ile arama yapıp bütün başlıkları okudum fakat yine de cevabını bulamadığım sorular var.
Bir kadın müvekkil adayı, eşinin telefonun şifresini öğrendikten sonra dün gece o telefona girerek whatsapp ve galeri kayıtlarından aldatıldığını anlıyor. Whatsapp yazışmalarından aldığı ekran görüntülerini, galeriden aldığı fotoğraf ve videoları kendi telefonuna gönderiyor. Bu işlemi ayrıca kendi telefonundan da görüntülü kayıt altına alıyor.
Şu durumda
1) Söz konusu fotoğraf, video ve yazışmalar delil olarak kullanılabilir mi?
2) Zina'nın varlığından bahsedebilir miyiz? Fotoğraf, video ve yazışmalardan net bir şekilde anlaşılıyor.
2) Müvekkil evine dönüp hiçbir şey olmamış gibi yemeği yapıp eşini mi beklesin yoksa ailesinin evine mi gitsin? ileride karşı taraftan ''affedilmiştim'' iddiası ile muhatap olmamak için.
Yardımlarınızı bekliyorum
Telefonun şifresini ne şekilde almış eşi kendi rızasıyla mı vermiş.Zinanın tespiti ve zina nedeniyle boşanma davası açmak daha zor olup bu sebeplere dayanarak evlilik birliğinin temelden sarsılması nedeniyle boşanma davası açmak daha mantıklı.Ama bu emarelerin varlığı hem güven sarsıcı davranışa hem de cinsel birliktelikte varsa sadakat yükümlülüğüne aykırılık teşkil eder.Tarafların bu tarz durumlarda evi terk etmemesi tek başına eşini affettiği anlamına da gelmez.Bu olaydan sonra ilişkilerini ne şekilde devam ettiği önemli yoksa evden ayrılmamak tek başına eşini affettiği anlamına gelmez.