Mesajı Okuyun
Old 19-01-2011, 13:44   #1
av_dg

Dikkat karşılıksız çek, banka görevlisinin çekin arkasını vurmaktan kaçınması

Müvekkilime verilen müşteri çeki vadesi geldiğinde bankaya ibraz edilmiş ve çekin karşılığının bulunmadığı anlaşılmıştır. Ancak bulunduğumuz yerin küçük bir il olması sebebiyle banka görevlileri de müvekkilim gibi çekin keşidecisini de tanıdıklarından müvekkilimi olayalamışlar ve çekin arkasını vurmamışlardır. müvekkilim ise ısrar etmesine rağmen çekin arkası halen vurulmamıştır. bugün bekle, yarın bekle derken müvekkilim mağdur edilmiştir.

Tabii burada banka görevlisinin görevini savsaklaması , suistimal etmesi sözkonusudur diye düşünüyorum. Ancak burada banka çalışanının tam olarak yasal sorumluluğu nedir? herhangibir şikayette müvekkilimin mağduryetinden sorumlu olabilir mi? ileride ispat zorluğu açısından ayrıca yazılı olarak da bankaya başvuru gerekir mi ? yoksa banka çalışanlarına, hatırlı müşterileri için ayrıcalık tanıma imkanı verilmişmidir?

müvekkililim o anki heyecanla banka görevlilerine kendisini oyaladıkları ve mağdur ettikleri için , ilgilileri savcılığa şikayet edeceğini söylemiş.

ancak ben ipleri koparıp şikayet etmek mi, yoksa başka bir çözüm yolu bulabilirmiyiz bu konuda tereddütte kaldım.

banka görevlilerinin bu durumda yasal sorumlulukları nedir ? bu konuda değerli fikirlerinizi paylaşmanızı rica ederim.

Tüm meslektaşlarıma iyi çalışmalar diliyorum.