Mesajı Okuyun
Old 27-08-2012, 15:02   #170
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan olgu
vakıf üniversitelerinin bazılarının puanı çok düşük olabilir, kolay giriliyor olabilir, ancak buna buradan serzeniş yapmak, onlar bedava okuyor, yatıyor, çalışmıyor diye burada yazmakla hiçbir şey elde edilmez.

Ben vakıf üniversitesi mezunuyum, aldığım puanla Ankara Hukuk veya Gazi Hukuk a yerleşemezdim ama diğer devlet üniversitelerinin Hukuk fakültelerine yerleşebilirdim. Niye özel okul seçtim, imkanları bir çok devlet okulundan daha iyi, istediğin zaman git araştırma görevlisi(doc. ve prof. lar dahil) ile muhattap olabiiyor, sorularını rahatça soruyorsun. derslerin neredeyse tamamına hocanın kendisi giriyor asistanı değil, teknik açıdan imkanlar daha çok. bazı okullarda bedavadan geçen öğrencilerde var benim mezun olduğum okulda da kopya ile mezun olan var. ancak devlet okulunda yokmu? devlet üniversitesi hukuk fakültesinden mezun bir insan dört dörtlük mü biliyor hukuku?
hukuk öğreniminde hocanın öneminden çok öğrenci önemli.

eşitlikten söz etmeyin, o zaman kendinizi anadolunun köylerinde doğan çocuklarda sizin için rahat rahat şehirlerde okudular yorumu yapar biz hem tarlada çalıştık hem okulda okumaya çalıştık derler, siz malup duruma düşersiniz bakış açınıza göre...

Türkçeniz o kadar kötü ki, bozuk bir tümce olmasına rağmen "hukuk öğreniminde hocanın öneminden çok öğrenci önemli." şeklindeki görüşünüze katılmak zorunda kalıyorum.