Mesajı Okuyun
Old 26-03-2010, 13:11   #48
law-of-economics

Ayrıca, aşkın tek eşli olması kavramını biraz deşmek isterim. Bu tanıma yerden göğe kadar katılıyorum. Ancak, daha diğer konuya da yazdığım üzere, burada kullanılan cümleleri, söyle yorumluyorum;

'Aşık olduğunu sandığı/iddia ettiği', tanımı özellikle dikkatimi çekti. Zira, aldatan bir adam bir başkasına aşık olduğunu iddia etmesi bana hiç de mantıklı gelmiyor, arkadaşlar, töre, aile, çevre gibi nedenlerle istemediği kişi ile evlenenleri örnek vermiş. Burada ben bir erkek olarak, şöyle söyliyim, dünyanın binbir türlü halinde her durum söz konusu olabilir, ancak hak*hukuk önünde yapılan işlemin aksi davranışın bana bir izahı yok gibi geliyor. Mesela, bir yerde vardı , erkek istemediği kişi ile evleniyor ama kesinlikle birlikte olmuyor, evlenen bayanın düştüğü durum burada çok ağır...

Bir de bir erkek olarak, ben istemediğim biri ile evlendiğimi iddia etsem, türlü sorunlar olsa, ama çocuklarım ve aile düzenim olsa, dışarıda da duygusal/cinsel arayışlara girsem. ben kendimi o zaman, sorunları çözememiş, kendi basiretsizliğini örten, sorunların çözümüne de yanlış teşhis koyup daha büyük sorunları bekleyen, her beraberliğinde dikiş tutturamayan,hayal dünyasında yaşayan, üstüne üstlük, üçüncü karşı cins kişilerinde hayatını mahvetmeye hazır bir adamdan farksız görürüm....

Bilmiyorum bana katılırmısınız, katılmaz mısınız....

saygılar