Mesajı Okuyun
Old 22-08-2016, 21:54   #1
Aslınur Ozan

Varsayılan Doktor İhmali

Öncelikle merhaba.
Annemi yaklaşık iki buçuk ay önce bir devlet hastahanesine yatırdım. Yatışımızdan yaklaşık 2 hafta sonnra bir cuma sabahı annemin durumu ağırlaştı nabzı yükseldi sesi kısıldı. Odamızda bir monitör bağlayıp takip etmemi söylediler aynı zamanda nabzı düşsün diye ilaç verdiler. Ayrıca nöbet geçirme ihtimaline karşı bir nöroloji doktoru çağırdılar ama nöroloji doktoru öyle birşey olmadığını söyledi. Sorunum burada başlıyor... Saat 5e doğru doktorumuzu tekrar çağırdım durumumuz iyi değil diye kan gazı aldı ve sonucu nöbetçi doktora bıraktı. Nöbetçi doktor birşey yok nöbet geçirebilir takip et birşey olursa haber ver dedi ve gitti. Birkaç kez çağırdım doktoru kan gazı aldı birşey yok dedi ve gitti o gece sabaha kadar monitörden annemin durumunu takip ettim. Sabah yeni gelen nöbetçi doktoru aynı şikayetlerle çağırdım geldi baktı ve annemi yarım saat içinde yoğun bakıma kaldırdı. O akşam annemi kaybettim. Ben gece duran nöbetçi doktorun ihmalkar davrandığını düşünüyorum. Sormak istediğim şu burada doktor ihmali var mı yoksa kaybım olduğu için mi böyle düşünüyorum. Eğer ihmal varsa ne yapmalıyım. Ayrıca hastahanenin sitesine girdiğimde annem hep yoğun bakımda yatmış görünüyor oysa son gün alındı yoğun bakıma bunun için ne yapmalıyım? Bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Şimdiden teşekkür ederim